Ana Sayfa Diyet 26 Eylül 2019 378 Görüntüleme

‘Düz karın’ için…

Siz de karın bölgenizdeki yağlardan şikâyetçi misiniz? Yapılan birçok çalışma karın bölgesinden memnun olmayan kadınların sayısının oldukça yüksek olduğunu gösteriyor.

Siz de karın bölgenizdeki yağlardan şikâyetçi misiniz? Yapılan birçok çalışma karın bölgesinden memnun olmayan kadınların sayısının oldukça yüksek olduğunu gösteriyor.

Sadece görsel açıdan değil aynı zamanda karın bölgesinde biriken yağlar sağlık açısından da tehdit oluşturuyor. Diyabet, yüksek tansiyon, karaciğer yağlanması ve kalp hastalıkları riskini önemli ölçüde artırıyor. Boy uzunluğunuza göre vücut ağırlığınız normal sınırlar içinde olabilir ancak karın yağlarınız fazla ise “abdominal obez” olabilirsiniz. Uzman Diyetisyen Gamze Şanlı Ak’ın önerileri ile düz karına ulaşmak imkânsız değil.

“Kadınlarda 80 cm, erkeklerde 94 cm üzeri tehlike sinyalidir. Eğer kadınlarda 88 cm, erkeklerde 102 cm üzerindeyseniz dikkatli olmanızı öneririm. Karın bölgesini sıkılaştırmak için sadece egzersiz yapmak yeterli olmaz aynı zamanda doğru besinleri tüketiyor olmak da önem taşır.  Besinlerin gücünden faydalanarak, kas miktarını artırıp ve yağ yakımını hızlandırıp düz bir karına sahip olabilirsiniz.Badem ve diğer yağlı tohumlar Faydası; kas yapımı, açlık hissini azaltır.

Obezite, kalp hastalıkları, kas kaybı, kırışıklık, kanser, yüksek kan basıncı ile savaşırlar.Baklagiller Faydası; kas yapımı, yağ yakımını sağlar, sindirimi düzenler. Obezite,  kolon kanseri, kalp hastalıkları, yüksek kan basıncı ile savaşırlar.

FISTIK YAĞ YAKAR

Ispanak ve diğer yeşil yapraklı sebzeler Faydası; serbest radikalleri vücuttan uzaklaştırarak yaşlanmaya karşı kalkan oluştururlar. Kanser, kalp hastalıkları, inme, obezite ve osteoporoz ile savaşırlar. Süt ve süt ürünleri (az yağlı veya yağsız olanlar) Faydası; güçlü kasların yapımı ve kilo kaybını tetikler. Osteoporoz  başta olmak, üzere obezite, yüksek  kan basıncı ve kanser ile savaşır.

Yulaf kepeği (şeker ilavesiz) Faydası; enerjiyi artırır, LDL kolesterolü düşürür, kan şekerini dengeler ve bağırsak sistemini düzenler. Kalp hastalıkları, diyabet, kolon kanseri ve obezite ile savaşır. Yumurta Faydası; kas  yapımını destekler, yağ yakımını sağlar. Obezite ile savaşır. Hindi ve diğer yağsız etler Faydası; kas yapımını destekler, bağışıklık sistemini güçlendirir. Obezite ve diğer birçok hastalık ile savaşır. Fıstık ezmesi Faydası; kas yapımını destekler, yağ  yakımını sağlar. Obezite, kas kaybı, kırışıklık ve kalp hastalıkları ile savaşır.

KIRMIZI AÇLIĞI BASTIRIR

Zeytinyağı Faydası; kolesterolü düşürür, bağışıklık sistemini güçlendirir.  Obezite, kanser, kalp hastalıkları, yüksek kan basıncı ile savaşır. Tam buğdaylı ekmekler ve şekersiz kahvaltılık gevrekler Faydaları; vücudun yağ depolamasını engeller. Obezite, kanser, yüksek kan basıncı ve kalp hastalıklarıyla savaşır.Ahududu, böğürtlen gibi kırmızı meyveler Faydaları; kalbi korur, göz sağlığını destekler, denge, koordinasyon ve kısa süreli hafıza üzerinde  etkilidir, açlık hissini engeller. Kalp hastalıkları, kanser ve obeziteyle savaşır.

Bu yosunlar başka

Türkiye’deki termal sağlık kaynaklarının her gün yeni bir özelliği daha keşfediliyor. Türkiye termal kaynakları bakımından Avrupa’da 1. Dünya’da 7. sırada yer alıyor… Sağlık turizmi arasında önemli bir yer tutan termal suların yüzyıllar öncesine dayanan bir geçmişi var. Kaplıcaların tesisleşmesiyle artık ismini termal tesislere bırakan, sağlığın yanında konforu da düşünerek yeni nesil gençleri de termal turizme çekmeyi hedefliyor.

4 farklı termal suyu ile Türkiye’nin sağlık deposu haline gelen ve sadece Türkiye’de Kütahya Emet Termal Resort & Spa dışında başka hiçbir yerde olmayan, 24 saat yosun üreten doğal termal yosun havuzu sağlık dağıtıyor. Yurt dışında birçok enstitüde tedavi için kullanılan bu yosun Türkiye’de ise tamamen doğal olarak yeraltından 39 derece sıcaklıkta kaynayan termal su, güneşle buluşmasıyla yosun partikülleri oluşuyor. Yosunlu sıcak su terleterek zayıflatma özelliğinin yanı sıra kollestrol, lipit, trigilserid gibi yağ yapıcı maddeleri parçalayıcı nitelikte. Ayrıca doğal yosunlu termal su metabolizmayı düzenleyerek vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı oluyor ve doku elastikiyetini artırarak dokuları gençleştiriyor.

KEMİK ERİMESİNE İYİ GELİYOR

Yosunlu termal suyun özellikleri bunlarla sınırlı değil… Zayıflatma, akne ve çeşitli deri hastalıkları ağrılı romatizma, iltihabi kadın hastalıkları, gut hastalığı ve buna bağlı sinir hastalıkları, adale ağrıları, cildi sıkılaştırma özelliği, vücuttaki toksinleri ve zararlı maddeleri temizleme, selülit giderme, kalsiyum ve magnezyum oranı çok yüksek olduğu için kemik erimesine iyi geliyor.

Yorumlar

Beyaz Haber Ajansı
Tema Tasarım | Osgaka.com